PLATNOST ROČNÍCH DÁLNIČNÍCH KUPÓNŮ NA ROK 2019 KONČÍ

V souvislosti s blížícím se koncem platnosti ročních dálničních kupónů na rok 2019, který nastane   31. ledna 2020, upozorňujeme motoristy na povinnost zakoupit si nový roční dálniční kupón na rok 2020 s platností do 31. ledna 2021.

Cena ročního kupónu 1500,- Kč zůstává stejná jako v loňském roce.

Motoristé by ve vlastním zájmu neměli odkládat nákup ročních dálničních kupónů na poslední lednové dny, kdy kulminuje poptávka po těchto kupónech, ale zakoupit si je co nejdříve. Vyhnou se tak případnému riziku, že při hromadných nákupech ročních dálničních kupónů na poslední chvíli mohou být na některých prodejních místech přechodně vyprodány a budou se muset obrátit na jiné prodejce.

Státní fond dopravní infrastruktury touto cestou děkuje všem řidičům, kteří včasným nákupem ročních dálničních kupónů přispívají k jejich bezproblémovému a plynulému prodeji.

Motoristům je doporučováno kupovat dálniční kupóny pouze na oficiálních prodejních místech, jejichž seznam je uveden na webu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Současně připomínáme, že před vylepením dálničního kupónu je dle zákona řidič povinen na oba díly dálničního kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku vyznačit údaj o registrační značce vozidla, pro které byl kupón zakoupen, přičemž nejvhodnější je pro to použít tenký lihový fix černé nebo modré barvy.

Libovolný druh dálničních kupónů na rok 2020 lze zakoupit i prostřednictvím internetového prodeje.

Bližší informace naleznete [ZDE].