TISKOVÁ ZPRÁVA - E-shop edalnice.cz nabízí novou službu

3. listopadu 2022 – Ode dneška přibyl na státním e-shopu s elektronickými dálničními známkami edalnice.cz nový rozcestník. Ten uživatele navede na stránky oficiálních e-shopů okolních zemí, kde je možné koupit elektronickou dálniční známku bez dalších dodatečných poplatků.

Užitečnou novinku najdou motoristé na edalnice.cz v menu vlevo nahoře. Po rozkliknutí se objeví položka Elektronické dálniční známky ve střední Evropě, která obsahuje odkazy na oficiální e-shopy s dálničními známkami.

„Věříme, že tento odkaz motoristé uvítají, protože je navede na oficiální e-shopy daných zemí, kde nebudou hradit žádné další manipulační poplatky za zprostředkování prodeje, jak tomu bývá často u webů, které mívají zaplacené reklamy v běžných vyhledávačích. Za touto novou funkcionalitou je také snaha o ochranu motoristů mířících do Maďarska, Rakouska, Slovinska či na Slovensko před zbytečně zvýšenými náklady a také snaha o to, aby všechny informace našli na jednom místě,“ řekla Lucie Bartáková, ředitelka Sekce pro správu finančních zdrojů Státního fondu dopravní infrastruktury, který je správcem systému.

 

_________________________________________________

Od spuštění prodeje elektronických dálničních známek 1. 12. 2020 se jich k 31. 10. 2022 prodalo 12 657 116 kusů. Nejvíce si motoristé pořídili desetidenních e-známek 5 675 519 ks, ročních se prodalo 5 622 624 ks a třicetidenních 1 358 973 ks.